Enlarge

U Pava Hotel Prague

Palo Habera a skupina TEAM se v květnu a červnu příštího roku vrací na halová pódia České a Slovenské republiky v rámci projektu HABERA A GROUP 33 TRIP 2016.

Il Divo – celosvětově nejúspešnější pop-operní kvartet přijede 30. května do Prahy znovu, vyzbrojen svými největšími hity i zbrusu novým albem, aby se pokusil v O2 areně o „hattrick“.

V posledním domácím utkání národního týmu čeští hokejisté vyzvou aktuální mistry světa z Kanady. Pro oba týmy půjde o ostrou prověrku, neboť o pár dní později nastoupí ve víceméně totožných sestavách na MS v Rusku...

Významní hosté

Arthur Hailey, Sheila Hailey

Annie Lennox

Thank you for visiting the official site of the family resort U Páva which offers excellent accommodation in historical center of Prague, the main city regarding the Czech Republic.

Our hotel is situated only some meters from a few of the most visited websites – Charles Bridge and Kampa Island;and just a couple of minutes from Prague Castle, St. Vitus Cathedral while the Old Town Square.

The resort offers not just a good area additionally an unforgettable environment and a pleasing environment. You are able to spend special enchanting moments right here, your honey-moon or a well-deserved getaway, and surely you may enjoy finding its way back to your hotel. Our cozy, quiet but elegant environment will satisfy even the most demanding consumers.

Luxury resort and accommodation in Prague

Our resort is luxuriously furnished and fully air-conditioned. The Inside offers a mix of practical furniture, wall frescoes and originals by the scholastic artist, Jiřího Anderle.

Source: www.hotel-upava.cz
RELATED VIDEO
U Pava Hotel - Prague
U Pava Hotel - Prague
Hotel U Pava (At the Peacock) Prague by .travelcook.com
Hotel U Pava (At the Peacock) Prague by www.travelcook.com
myHotelVideo.com presents U Pava in Prague / Czech
myHotelVideo.com presents U Pava in Prague / Czech ...
Share this Post

Related posts

Century old Town Hotel Prague

Century old Town Hotel Prague

JULY 14, 2024

Descriptif de l’hôtel - Hôtel Century Old Town Prague MGallery by Sofitel Code hôtel: 3440 L Hotel Century Old Town Prague…

Read More
Europa Hotel Prague

Europa Hotel Prague

JULY 14, 2024

Central Hotel Prague is centrally situated, near to Republic Square (Náměstí Republiky) and near the Kotva department store…

Read More